Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie, oraz akceptujesz regulamin. OK, rozumiem

Folie grzewcze

Z FOTOWOLTAIKĄ - DUET IDEALNY

Folie grzewcze to nowoczesne i ekologiczne rozwiązanie. Bezobsługowe, a zatem bardzo komfortowe w codziennym użytkowaniu.  Dodatkowo zapewnia szybkie nagrzewanie i bezawaryjność. 

System ogrzewania zbudowany w oparciu o folie grzewcze na podczerwień redukuje o 50% zapotrzebowanie na energię elektryczną w stosunku do tradycyjnego ogrzewania elektrycznego. Doskonałym połączeniem jest tutaj zastosowanie instalacji fotowoltaicznej, która może całkowicie pokryć zapotrzebowanie energetyczne obiektu, zmniejszając rachunki do zera. Ogrzewanie na podczerwień stanie się wtedy bezkonkurencyjnym wyborem pod względem ekonomicznym.

Folie grzewcze i Fotowoltaikę odpiszesz od podatku

w ramach Ulgi termomodernizacyjnej
Zobacz także dofinansowania do fotowoltaiki z programu „Mój prąd 5.0”

Korzyści ogrzewania folią na podczerwień

niskie koszty eksploatacji

bezawaryjność i bezobsługowść

szybki efekt grzewczy

inteligentne sterowanie temperaturą

brak grzejników - większe możliwości aranżacji

właściwości prozdrowotne

szybki i prosty montaż

brak przeglądów serwisowych

bezpieczeństwo użytkowania

równomierny rozkład temperatury w pomieszczeniu

redukcja odczucia suchego powietrza i unoszącego się kurzu

zerowa emisja CO2

Jak działają folie na podczerwień?

Folia grzewcza to elastyczny grzejnik elektryczny z węglową grzałką, która wytwarza ciepło w postaci długiego promieniowania podczerwonego. Podczerwień emitowana z folii ogrzewa materiały, z którymi ma bezpośredni kontakt oraz powierzchnie znajdujące się w zasięgu promieniowania, a nie powietrze, jak ma to miejsce w standardowych konwektorowych systemach. Zjawisko porównać można do działania promieni słonecznych.  

Systemy grzewcze oparte na foliach grzewczych stosowane są głównie w domach jednorodzinnych, mieszkaniach, biurach, budynkach użyteczności publicznej czy halach magazynowych. Folie grzewcze są bardzo uniwersalne pod względem montażu, mogą zostać położone na podłodze z praktycznie dowolnym sposobem wykończenia powierzchni (płytki, panele), na suficie oraz na ścianach, łatwo dopasowując się do kształtu pomieszczenia, dzięki możliwości przycinania. Oferowana jest w różnych mocach grzewczych oraz szerokościach.

Umów się już dziś na bezpłatną konsultację 504 267 977

Najczęstsze pytania

Folia grzewcza w przeciwieństwie do klasycznych kabli lub mat grzewczych grzeje całą powierzchnią, a nie tylko miejscowo przez przewód o wysokiej temperaturze, dzięki temu możemy zainstalować ją pod każdą nawierzchnią. Folia grzewcza zużywa o 50% mniej energii elektrycznej niż tradycyjna mata grzewcza.

Folie grzewczą instalujemy wyłącznie pod meblami, które posiadają nóżki o wysokości minimum 3cm. Zabroniona jest instalacja pod zabudową stałą np pod meblami kuchennymi, czy meblościanką.

Folia grzejna jest systemem samodzielnym, gwarantującym ciepło w przypadku zastosowania jako jedyne źródło ciepła.

Żywotność produktu określona jest na 100 lat.

Podłoże powinno być suche oraz równe. Na warstwę betonu należy zastosować izolację, na której zostanie zainstalowana folia grzewcza.

Ogrzewanie ścienne gwarantuje równomierny rozkład temperatury na całej wysokości pomieszczenia. Charakteryzuje się ono brakiem cyrkulacji powietrza ze względu na oddawanie ciepła do pomieszczenia poprzez promieniowanie. Elementem wykończenia ścian są płyty kartonowo – gipsowe bez jak i z wykończeniem, płyty laminowane, panele ścienne.

Ogrzewanie sufitowe montujemy tam gdzie nie jest możliwe ogrzewanie podłogowe lub ścienne ze względu na brak wolnej powierzchni np. duża ilość zabudowanej podłogi, gruby dywan lub zabudowana ściana.

Tak, promieniowanie podczerwone wywiera pozytywny wpływ na zdrowie. W badaniach dowiedziono, że poprawia ukrwienie skóry i krążenie krwi. Ma właściwości lecznicze w zakresie łagodzenia bólów kręgosłupa i pleców. Może wspomagać pracę mięśni i stawów oraz układu odpornościowego. Bardzo dobrze sprawdzą się w domach, w których są alergicy, bo w powietrzu unosi się znacznie mniej alergenów.

Zużycie energii elektrycznej zależy tylko i wyłącznie od izolacji budynku. Na podstawie danych zawartych w charakterystyce energetycznej budynku możemy określić rzeczywiste koszty eksploatacji.