Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie, oraz akceptujesz regulamin. OK, rozumiem

STROPY JS

Buduj tanio w stylu eko

PROGRAM CZYSTE POWIETRZE DOFINANSOWANIE DO 90%

www.czystepowietrze.gov.pl

Postaw na budownictwo energooszczędne i ekologiczne.

System stropów JS to nowoczesna technologia, która służy do wykonania stropów i stropodachów w budownictwie jedno- i wielorodzinnym oraz w obiektach przemysłowych i handlowych. 

Nie wymaga dodatkowego ocieplenia, ani użycia dźwigów i szalunków, co pozwala na oszczędności finansowe oraz skraca czas montażu. 

Dodatkowo pomożemy w pozyskaniu dofinansowania z programu „CZYSTE POWIETRZE” nawet do 90%.

bardzo dobra izolacyjność termiczna

dofinansowanie do 90%

oszczędność czasu i pieniędzy

swoboda rozwiązań architektonicznych

bez użycia dźwigów, szalunków i ociepleń

ekologiczny i energooszczędny budynek

System szalunków styropianowych JS pod monolityczny strop gęstożebrowy składa się z płyt szalunkowych:

JS, JS 1, JS 2,

które w zależności od potrzeby mogą być podwyższone o nakładki N1 lub N2.

Płyty i nakładki umożliwiają projektowanie pięciu typów stropów o różnej grubości żelbetonowej płyty, wylewanej na szalunku, do rozpiętości 9,60 m. Różne wysokości konstrukcyjne stropów i różne rozstawy żeber dają dużą swobodę rozwiązań architektonicznych.

Zobacz INSTRUKCJĘ TECHNICZNĄ i PRZYKŁADY ZBROJENIA

 

Płyty wykonane są ze styropianu samogasnącego PS-E o gęstości objętościowej 25 kg/m3 z dwoma elementami wzmacniającymi z blachy stalowej o grubości 0,7-0,9 mm. Styropian jest tworzywem chemicznie neutralnym, nie ulega on rozkładowi przez mikroorganizmy.

Stropy wykonane na styropianowych płytach szalunkowych typu „JS”, mają bardzo dobrą izolacyjność termiczną, co jest istotne zwłaszcza dla stropów użytkowanych nad nieogrzewanymi pomieszczeniami piwnicznymi, czy pod nieogrzewanymi poddaszami.

Płyty „JS” stanowią jednocześnie szalunek i wypełnienie stropu, co ułatwia i skraca czas jego wykonania. Lekkość systemu ułatwia jego montaż w budynku, a sam strop ma stosunkowo nieduży ciężar własny 200 kg/m2, co wpływa na zmniejszenie obciążenia ław prawie o 20% oraz bardzo dobrą sztywność typową dla konstrukcji monolitycznych. Umożliwia to zastosowanie go w budownictwie na gruntach piaszczystych, czy też podmokłych.

W fazie montażu płyty są elementem konstrukcyjnym, przenoszącym obciążenia montażowe, natomiast w fazie eksploatacji pozostają wypełnieniem niekonstrukcyjnym – obciążenia zewnętrzne przenoszone są przez belki i betonową płytę stropu.

Montaż stropu odbywa się bez użycia dźwigów i szalunków. Na czas zbrojenia i wylewania stropu, styropianowe płyty szalunkowe podparte są tylko stemplami, które usuwamy po uzykaniu przez strop pełnej wytrzymałości – daje nam to 100% odzysk drogiego drewna.

Dodatkowo brak dociepleń oraz możliwość prowadzenia w stropie instalacji, pozwala skrócić czas montażu stropu, a w konsekwencji czas budowy.

Najczęściej zadawane pytania

Oczywiście, że nie! Szalunek styropianowy jest wyłącznie wypełnieniem stropu po zalaniu go betonem, który to przenosi obciążenie.

Strop wykonany przy użyciu systemu styropianowych szalunków typu „JS” jest cichy, lekki oraz ciepły. Idealnie sprawdza się w sytuacjach remontów, w których trzeba wymienić strop starego typu np. starych kamienicach czy domkach drewnianych, w których obciążenie ściany nie może być zbyt duże.

Szalunek styropianowy typu „JS” można stosować do rozpiętości ponad 10m.

Szalunki styropianowe „JS”, „JS1” oraz „JS2” są zastosowywane zależnie od rozpiętości i wymaganych obciążeń.

Sufit po zastosowaniu styropianowego szalunku typu „JS” można wykończyć płytą kartonowo-gipsową lub tynkiem położonym na siatce przyklejonej klejem do styropianu (analogicznie do ocieplania ścian na zewnątrz budynku).

Ilość i grubość drutów zbrojeniowych jest uzależniona od rozpiętości stropu (długości płyty styropianowej) i planowanych obciążeń pomieszczenia znajdującego się nad stropem.

Tak, ponieważ po ułożeniu płyt na ścianach nośnych powinny być one podszalowane szalunkiem tzw. ażurowym (podstemplowana deska układana w odstępach półtora metrowych). Takie podszalowanie uniemożliwia wygięcie się szalunku z płyt styropianowych pod ciężarem betonu.

Obciążenia, o których mowa przenosi beton wraz ze zbrojeniem, a nie sama płyta styropianowa, która jest tylko lekkim i ciepłym wypełnieniem stropu.

Jednym ze składników płyty szalunkowej typu „JS” jest spieniony, polistyren samogasnący (nie wznieca i nie powoduje rozprzestrzeniania się płomieni). Dodatkowo w skład szalunku wchodzą dwa ceowniki metalowe, których zadaniem jest przenoszenie obciążenia podczas montażu stropu.

Najpierw musiałyby się jakoś dostać do styropianu, a z trzech stron dostęp do niego blokuje beton oraz ściany nośne. Z czwartej strony znajduje się sufit, który sam w sobie jest trudnodostępny dla gryzoni, a dodatkowo najczęściej jest on tynkowany lub wykończony płytą gipsową.

Zobacz realizacje