Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie, oraz akceptujesz regulamin. OK, rozumiem

Instalacje miedziane

 

Zastosowanie

·        Instalacje sanitarne do wody i gazu.

·        Instalacje ogrzewania.

·        Instalacje i systemy gazów medycznych.

·        Przeciwpożarowe systemy zraszania.

·        Systemy kanalizacyjne, wentylacyjne i ściekowe.

·        Systemy klimatyzacyjne i chłodnicze.

Trwałość i oszczędność

·        Wysoka odporność miedzi na korozję wynikająca z jej naturalnych cech. Własności mechaniczne i fizyczne miedzi i jej stopów utrzymują się w nieskończoność.

·        Dzięki specjalnej obróbce rura miedziana w odróżnieniu od innych, ma gładką powierzchnię wewnętrzną, ograniczającą powstawanie kamienia z wody.

·        Można zainstalować instalację miedzianą i zapomnieć o niej. Nie wymaga ona, bowiem konserwacji i remontów.

·        Miedź jest dobrą inwestycją. Miedziana instalacja wodna, podobnie jak instalacja elektryczna, wyznacza jakość i wartość budynku.

·        W przeciwieństwie do innych materiałów, miedź nie traci na wartości. Jest dobrym zabezpieczeniem wkładu finansowego do Twojego domu i przynosi oszczędności przez lata.

 Łatwość montażu

·       Montaż instalacji miedzianej jest ekonomiczny i oszczędny pod względem nakładu pracy. Mniejsza pracochłonność, krótszy czas wykonania, tańszy sprzęt oraz niska waga materiału istotnie wpływają na obniżenie kosztów.

·        Instalacje miedziane mogą być zakładane i użytkowane w każdych warunkach klimatycznych i o każdej porze roku.

·        Instalacje miedziane mogą być testowane natychmiast po zamontowaniu.

·        Wysoka plastyczność rur w stanie miękkim pozwala na łatwe ich wyginanie i tym samym umożliwia prowadzenie instalacji zgodnie z kształtem pomieszczenia, przy użyciu mniejszej ilości złączek.

·        Rury w stanie twardym mają wysoką sztywność i nie uginają się wzdłuż długich odcinków, przez co wymagają mniejszej ilości podpór.

 Wygoda w użytkowaniu

·        Miedź jest odporna na zmęczenie materiału. Instalacje miedziane nie stwarzają problemów rozszerzania i kurczenia, wywołanych skrajnymi temperaturami.

·        Rury miedziane w porównaniu z innymi materiałami stosowanymi w instalacjach zajmują mniej miejsca, mają mniejsze średnice zewnętrzne i dają się położyć w sposób zdecydowanie mniej widoczny

Ekologia

  • Miedź jest cennym surowcem wtórnym, całkowicie odnawialnym w procesie przetwarzania.
  • Rury miedziane jako materiał instalacyjny są w pełni przystosowane do powtórnego przerobu (recycling).
  • Rury i złączki miedziane mogą być w razie konieczności demontowane i ponownie użyte