Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie, oraz akceptujesz regulamin. OK, rozumiem

System Izodom2000

Styropianowe gotowe elementy do budowy domów energooszczędnych i pasywnych w technologii Izodom2000 to trwała i nowoczesna technologia zapewniająca solidność konstrukcji i ciągłość izolacji, a przy tym minimalizację czasu i kosztów budowy.

Izodom2000 to ponad 100 elementów, które można ze sobą łączyć jak klocki. Pozwala to wznosić ściany zewnętrzne, wewnętrzne oraz ścianki działowe, które wypełniane są następnie betonem podawanym pompą. Ściana jest więc betonową konstrukcją z systemową izolacją, bez mostków termicznych, niewymagającą dodatkowych dociepleń.

IZODOM2000

Beton jest najtrwalszym materiałem budowlanym, styropian natomiast, jako tworzywo sztuczne jest praktycznie niezniszczalny. Skutecznie chroni budynek nie tylko przed stratami ciepła, ale również osłania konstrukcję przed działaniem wilgoci i skrajnie wysokich i niskich temperatur zewnętrznych. Elementy Izodom2000 charakteryzują się wysoką jakością potwierdzoną licznymi certyfikatami.

 

Ściany dostępne są w 3 grubościach betonowych rdzeni 15, 20 oraz 25 cm. Nowoczesne budynki wznoszone w tej technologii zużywają nawet 90% mniej energii. Współczynnik przenikania ciepła U dla najgrubszej ściany 45 cm to 0,10 W/m2K. Jednocześnie Izodom2000 pozwala na zmniejszenie grubości ścian średnio o 10cm względem systemu tradycyjnego, dzięki czemu można uzyskać większą powierzchnię budynku.

Brak mostków termicznych, niska bezwładność cieplna ścian oraz ilość kształtek odpowiednio izolujących newralgiczne miejsca budynku (płaszczyzna stropu, nadproża, ościeża) pozwalają istotnie obniżyć koszty ogrzewania oraz spełnić wprowadzone od 1 stycznia 2021 r. bardziej surowe normy dotyczące energooszczędności budynków.

Technologia IZODOM2000

Kompletny system Izodom2000 znacznie ułatwia i przyspiesza proces budowy, elementy są lekkie i łatwe w obróbce. 1m2 styropianowej ściany to 3.6-9.6 kg, za to beton w ścianie to 300 kg. Dodatkowo dostępne są elementy ułatwiające budowę jak gotowe narożniki, nadproża czy podparcie stropów, co wpływa na szybkość i łatwość wykonania. Postawienie jednej kondygnacji średniej wielkości domu to tylko 5 dni pracy. Budowa budynku od fundamentów aż po dach zajmuje kilka tygodni.

Z produktów Izodom2000 można wznosić wszelkiego rodzaju obiekty: domy jedno lub wielorodzinne, bloki, szkoły, szpitale, hale produkcyjne, a nawet baseny.