Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie, oraz akceptujesz regulamin. OK, rozumiem

Osprzęt dodatkowy

Falowniki

Falowniki to urządzenia służące do zmiany prądu stałego w zmienny (DC/AC). „Przetwornica prądu”(falownik) stanowi swoiste serce systemu fotowoltaicznego, którego zadaniem jest „pośredniczenie” pomiędzy modułami, wytwarzającymi energię elektryczną i akumulatorami oraz odbiornikami.W swojej ofercie posiadamy produkty firmy SMA.

Regulatory ładowania (12V, 24V i 48V)

W celu ochrony akumulatora przed przeładowaniem lub zbyt głębokim rozładowaniem stosowane są tzw. regulatory ładowania. Regulatory te zawierają specjalne diody zapobiegające rozładowaniu akumulatora, w czasie gdy energia nie jest produkowana.

Akumulatory

Akumulatory gromadzą energię produkowaną przez panele fotowoltaiczne i pozwalają na używanie w ten sposób zgroadzonej nadwyżki prądu do zasilania urządzeń także w nocy i w czasie złej pogody. W systemach fotowoltaicznych najczęsciej używane się baterie niklowo-kadmowe (NiCd) lub niklowo-wodorkowe (NiMH), jednakże w praktyce spotyka sięrównież akumulatory ołowiowe, litowo-jonowe i kondensatory (zwane kondensatorami dwuwarstwowymi).Ponadto specjalne modele akumulatorów samochodowych z grubymi płytami używane są w systemach mobilnych zasilających np.: urządzenia na campingach, łodziach, czy też w domkach weekendowych.W niektórych przypadkach zdecydowanie bardziej użyteczne są bezobsługowe akumulatory ołowiowe, w których elektrolit występuje w postaci żelu (opary elektrolitu tych akumulatorów są stukrotnie mniej kwaśne niż w przypadku zwykłych akumulatorów ołowiowych z płynnym elektrolitem). Ogromną zaletą akumulatorów bezobsługowych jest fakt, iż „nie przeciekają”, więc mogą pracować w dowolnej pozycji.