Najczęstsze pytania
Folia grzewcza w przeciwieństwie do klasycznych kabli lub mat grzewczych grzeje całą powierzchnią, a nie tylko miejscowo przez przewód o wysokiej temperaturze, dzięki temu możemy zainstalować ją pod każdą nawierzchnią. Folia grzewcza zużywa o 50% mniej energii elektrycznej niż tradycyjna mata grzewcza.
Folie grzewczą instalujemy wyłącznie pod meblami, które posiadają nóżki o wysokości minimum 3cm. Zabroniona jest instalacja pod zabudową stałą np pod meblami kuchennymi, czy meblościanką.
Folia grzejna jest systemem samodzielnym, gwarantującym ciepło w przypadku zastosowania jako jedyne źródło ciepła.
Żywotność produktu określona jest na 100 lat.
Podłoże powinno być suche oraz równe. Na warstwę betonu należy zastosować izolację, na której zostanie zainstalowana folia grzewcza.
Ogrzewanie ścienne gwarantuje równomierny rozkład temperatury na całej wysokości pomieszczenia. Charakteryzuje się ono brakiem cyrkulacji powietrza ze względu na oddawanie ciepła do pomieszczenia poprzez promieniowanie. Elementem wykończenia ścian są płyty kartonowo – gipsowe bez jak i z wykończeniem, płyty laminowane, panele ścienne.
Ogrzewanie sufitowe montujemy tam gdzie nie jest możliwe ogrzewanie podłogowe lub ścienne ze względu na brak wolnej powierzchni np. duża ilość zabudowanej podłogi, gruby dywan lub zabudowana ściana.
Tak, promieniowanie podczerwone wywiera pozytywny wpływ na zdrowie. W badaniach dowiedziono, że poprawia ukrwienie skóry i krążenie krwi. Ma właściwości lecznicze w zakresie łagodzenia bólów kręgosłupa i pleców. Może wspomagać pracę mięśni i stawów oraz układu odpornościowego. Bardzo dobrze sprawdzą się w domach, w których są alergicy, bo w powietrzu unosi się znacznie mniej alergenów.
Zużycie energii elektrycznej zależy tylko i wyłącznie od izolacji budynku. Na podstawie danych zawartych w charakterystyce energetycznej budynku możemy określić rzeczywiste koszty eksploatacji.