Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie, oraz akceptujesz regulamin. OK, rozumiem

Panele grzewcze

NAJKORZYSTNIEJ Z FOTOWOLTAIKĄ

Panele na podczerwień są stosowane coraz częściej jako alternatywa wobec standardowych grzejników. Są nie tylko ekonomicznym, bezobsługowym źródłem ciepła, ale też estetycznym elementem wystroju wnętrza. 

System ogrzewania oparty na panelach na podczerwień redukuje o 50% zapotrzebowanie na energię elektryczną w stosunku do tradycyjnego ogrzewania elektrycznego. Doskonałym więc połączeniem jest zastosowanie instalacji fotowoltaicznej, która może całkowicie pokryć zapotrzebowanie energetyczne obiektu, redukując rachunki do zera.

Korzyści ogrzewania panelami na podczerwień

niskie koszty inwestycji

bezawaryjność i bezobsługowść

szybki efekt grzewczy

inteligentne sterowanie temperaturą

idealne dla alergików, brak unoszącego się kurzu

właściwości prozdrowotne

szybki i prosty montaż

brak corocznego serwisowania

bezpieczeństwo użytkowania

równomierny rozkład temperatury w pomieszczeniu

redukcja odczucia suchego powietrza

zerowa emisja CO2

Jak działają panele na podczerwień?

Ogrzewanie na podczerwień to proces, w którym rozgrzany materiał o szczególnych właściwościach fizycznych staje się źródłem fal podczerwieni. Te napotykając na ciało stałe, czyli na przykład naszą skórę, zamieniają się z powrotem w energię cieplną. To niezwykle efektywna forma ogrzewania, ponieważ produkowane ciepło jest absorbowane przez obiekty będące w zasięgu panelu – ściany, różnego rodzaju przedmioty, czy ludzi i równomiernie oddawane do otoczenia.

Panele na podczerwień są idealnym urządzeniem do ogrzewania zarówno pojedynczego pomieszczenia jak i całego domu. Nie wymagają domowej rewolucji i remontu od podstaw. Ich montaż może być wyjątkowo szybki. Są również tańsze i bardziej efektywne niż ogrzewanie konwekcyjne. Nie bez znaczenia ma także wpływ ogrzewania na zdrowie i komfort przebywania w domu. A tutaj panele na podczerwień nie mają sobie równych – oddychamy czystym i przyjemnym powietrzem.

Umów się już dziś na bezpłatną konsultację 504 267 977

Najczęstsze pytania

Panele grzewcze na podczerwień mają różne rozmiary i bardzo łatwo dobrać je do wielkości pomieszczenia. Mogą stanowić zarówno główną, jak i dodatkową formę ogrzewania domu.

» na wszystkich rodzajach ścian
» na wszystkich rodzajach sufitów
» na skosach,
» może stać na kółkach.

Tak, promieniowanie podczerwone wywiera pozytywny wpływ na zdrowie. W badaniach dowiedziono, że poprawia ukrwienie skóry i krążenie krwi. Ma właściwości lecznicze w zakresie łagodzenia bólów kręgosłupa i pleców. Może wspomagać pracę mięśni i stawów oraz układu odpornościowego. Bardzo dobrze sprawdzą się w domach, w których są alergicy, bo w powietrzu unosi się znacznie mniej alergenów.

Na koszty ogrzewania wpływają ocieplenie i stolarka budynku oraz umiejscowienie urządzenia. Możemy znacząco je obniżyć poprawiając izolacyjność pomieszczeń korzystając np. z Ulgi termomodernizacyjnej.