Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie, oraz akceptujesz regulamin. OK, rozumiem

Najczęściej zadawane pytania

Czy strop „zrobiony ze styropianu” nie zawali się pod ciężarem?
Oczywiście, że nie! Szalunek styropianowy jest wyłącznie wypełnieniem stropu po zalaniu go betonem, który to przenosi obciążenie.

Jakie są zalety stropu z szalunkiem styropianowym „JS”?
Strop wykonany przy użyciu systemu styropianowych szalunków typu „JS” jest cichy, lekki oraz ciepły. Idealnie sprawdza się w sytuacjach remontów, w których trzeba wymienić strop starego typu np. starych kamienicach czy domkach drewnianych, w których obciążenie ściany nie może być zbyt duże.

Do jakiej rozpiętości stropu można stosować szalunek styropianowy typu „JS”?
Szalunek styropianowy typu „JS” można stosować do rozpiętości ponad 10m.

Od czego zależy zastosowanie szalunków styropianowych „JS”, „JS1” oraz „JS2”?
Szalunki styropianowe „JS”, „JS1” oraz „JS2” są zastosowywane zależnie od rozpiętości i wymaganych obciążeń.

Jakie są sposoby wykończenia sufitu po zastosowaniu styropianowego szalunku typu „JS”?
Sufit po zastosowaniu styropianowego szalunku typu „JS” można wykończyć płytą kartonowo-gipsową lub tynkiem położonym na siatce przyklejonej klejem do styropianu (analogicznie do ocieplania ścian na zewnątrz budynku).

Od czego zależy zastosowanie różnego zbrojenia?
Ilość i grubość drutów zbrojeniowych jest uzależniona od rozpiętości stropu (długości płyty styropianowej) i planowanych obciążeń pomieszczenia znajdującego się nad stropem.

Czy można chodzić po styropianowych płytach po ułożeniu, a przed zalaniem betonem?
Tak, ponieważ po ułożeniu płyt na ścianach nośnych powinny być one podszalowane szalunkiem tzw. ażurowym (podstemplowana deska układana w odstępach półtora metrowych). Takie podszalowanie uniemożliwia wygięcie się szalunku z płyt styropianowych pod ciężarem betonu.

Jakie obciążenia może przenosić ten strop?
Obciążenia, o których mowa przenosi beton wraz ze zbrojeniem, a nie sama płyta styropianowa, która jest tylko lekkim i ciepłym wypełnieniem stropu.

Z czego dokładnie wykonana jest płyta szalunkowa „JS”?
Jednym ze składników płyty szalunkowej typu „JS” jest spieniony, polistyren samogasnący (nie wznieca i nie powoduje rozprzestrzeniania się płomieni). Dodatkowo w skład szalunku wchodzą dwa ceowniki metalowe, których zadaniem jest przenoszenie obciążenia podczas montażu stropu (patrz: pkt. 7).

Czy szalunku nie zjedzą myszy?
Najpierw musiałyby się jakoś dostać do styropianu, a z trzech stron dostęp do niego blokuje beton oraz ściany nośne. Z czwartej strony znajduje się sufit, który sam w sobie jest trudnodostępny dla gryzoni, a dodatkowo najczęściej jest on tynkowany lub wykończony płytą gipsową.